Jaunumi
Oktobris, 2016
Antioksi

Antioksi

organizer:

Jaunāko zinātnisko pētījumu rezultāti liecina, ka pārmērīga brīvo radikāļu veidošanās, tieši vai netieši, veicina daudzu slimību rašanos un paātrina deģeneratīvo procesu, t.i. novecošanos.

Lai vieglāk orientētos, kā lietderīgu informācijas avotu var izmantot antioksidantu kapacitātes indeksu  - ORAC (saīsinājums - «Oxygen Radical Absorbance Capacity " - spēja absorbēt skābekļa radikāļus), kas ļauj noteikt produkta vērtību, mazinot brīvo radikāļu ietekmi. Ir atklāts, ka dienas norma pieaugušajiem ir intervālā no 3000 līdz 5000 ORAC.

Aromterapijai šajā jautājumā ir ko piedāvāt. Ēterus saturošie augi ieņem priviliģētu stāvokli. Daba ir parūpējusies par mums arī šajā uzdevumā.

Liels ORAC indekss ir timiānam, raudenei, ārstnieciskai salvijai, muskata salvijai, ingveram, ķiplokam, rozmarīnam, kanēlim un daudziem citiem augiem. Ēteriskās eļļas kā “šķidrie koncentrāti” ir efektīvākas par kaltētiem un svaigiem augiem.

Karels Hadeks, sadarbībā ar speciālistiem, radīja interesantu ēterisko eļļu recepti un piešķīra tai nosaukumu “ANTIOKSI”. Aprēķini uzrādīja, ka viens piliens maisījuma satur 160 ORAC. Tādā veidā, pārmērīgā brīvo radikāļu veidošanas laikā pieaugušām cilvēkam ir pietiekama dienas deva 10-15 pilieni, t.i. 1570 – 2355 ORAC vienības. Savukārt, veselības problēmu gadījumā, ir jāpalielina dienas deva līdz 30 pilieniem t.i. 4710 ORAC vienības.

Ēterisko eļļu maisījuma “ANTIOKSI” sastāvā esošās eļļas ne tikai likvidē brīvos radikāļus, bet iznīcina mikrobus un iekaisumus gremošanas traktā. Maisījumu var uzskatīt par multifunkcionālu un spēcīgu atbalstu imunitātes stiprināšanai un novecošanas bioloģisko procesu palēlināšanai.  Protams, maisījums nenodrošinās mūžīgo jaunību, tomēr stiprāku veselību veicinās, noteikti.

© Riga, Latvija